Nie można mówić o Włoszech nie mówiąc o modzie, a zwłaszcza o nowościach!

Firma Full Spot narodziła się w roku 2009 w Padwie. Początkowo produkowała zegarki z oprawą i paskiem z kolorowego silikonu. W roku 2011 postawiła na damskie torebki wytwarzane z tego samego materiału (guma „Eva”), trwałego i zmywalnego. Torebki mają charakterystyczny kształt, wiele kolorów i wiele akcesoriów tak, że każda pani może sobie stworzyć swoją osobistą wersję. Dzisiaj produkty O bag eksporotwane są do pięćdziesięciu krajów a firma fakturuje ok 20 mln euro rocznie.

Na sukces O bag na pewno składa się wiele czynników: design (torebki zostały zaprojektowane przez włoskich architektów), technologia (nowy, praktyczny materiał), odpowiedni marketing (linia O bag została zaprezentowana nie tylko e Mediolanie, lecz i na targach w Paryżu, Berlinie, Tokio, Las Vegas, Sidney).

Nie pomyślcie, że przywiązuję wagę do takich drobnostek jak pieniądze, ale tytułem informacji powiem Wam, że wersja podstawowa O bag kosztuje 75 euro do czego należy dodać ewentualne akcesoria, np. królicze futerko do wykończeń kosztuje 80 euro. Na marginesie, we Włoszech nie jest ono popularne, głównie ze względu na żywe protesty przyjaciół zwierząt.