“Ciao, Marco! Czy nie brakuje Ci włoskich potraw, przygotowanych specjalnie dla Ciebie przez osobę, która Cię kocha? Wróć na całowane słońcem wybrzeża! Do szybkiego zobaczenia!!!”.

Wbrew pozorom, to nie pocztówka wysłana przez dziewczynę do narzeczonego: na podpisie widnieje stempel włoskiego Departamentu Spraw Wewnętrznych, a Marco to czwarty syn (F4) bosa neapolitańskiej camorry Paola Di Lauro. Marco zniknął z powierzchni ziemi trzynaście lat temu. Słuch o nim zaginął. Wiadomo tylko, że ukrywa się gdzieś za granicą. Jemu i innym „latitanti” (ukrywający się przestępcy) poświęcona jest kampania „Summer campaign 2017”, prowadzona w sieci przez europejską agencję Enfast (European Network Fugitive Active Search Team). Ma ona na celu uwrażliwianie na problem, przypominanie o przebywających na wolności „leśnych ptakach” jak również zbieranie wiadomości o tym, gdzie się znajdują (na stronie zamieszczone są zdjęcia).

Od stycznia roku 2016, kiedy powstała stona internetowa mająca na celu odnajdywanie ukrywających się przestępców, zostało aresztowanych 36 z nich.

https://eumostwanted.eu/summercampaign